Gipsinis tinkas MITTO TG100, rankinis, 30 kg

Gipsinis tinkas MITTO TG100, rankinis, 30 kg

Vienasluoksnis vidaus patalpų tinkas naudojamas vidaus sienoms ir luboms tinkuoti rankiniu būdu patalpose, kuriose nesusidaro drėgmė ir nesikaupia vandens garų kondensatas. Suformuoja labai gerą pagrindą keraminėms dangoms, dekoratyviniam tinkui, išlyginamajam glaistui, ant tokio pagrindo lengva dažyti ar klijuoti tapetus. Naudojamas pastatų viduje, vykdant naujos statybos ar remonto darbus. Minimalus tinko sluoksnio storis – 8 mm.

Naudojimosi instrukcija MITTO TG100

Eksploatacinių savybių deklaracija MITTO TG100

PAGRINDO RŪŠIS

Tinkamas naudoti ant plytų, keraminių tuščiavidurių plytų, silikatinių plytų, akytojo betono blokelių mūro, surenkamųjų gelžbetonio elementų pagrindo ir ant senų nesudūlėjusių cemento / kalkių tinko paviršių.

PAGRINDO PARUOŠIMAS

Pagrindas turi būti sausas, švarus ir tvirtas, be dulkių ir riebių dėmių, neįšalęs. Nuvalyti atplaišas ir dulkes, didesnius pagrindo nelygumus palyginti, patikrinti paviršiaus įgeriamumą. Vietas, kur gali susidaryti įtrūkių, pvz., įvairių konstrukcinių medžiagų sandūras, statybinių angų kampus ir pan., sutvirtinti stiklo pluošto armavimo tinklu su 8 x 8 arba 10 x 10 mm akutėmis, kuris įleidžiamas į gipso tinką. Gerai įgeriantį paviršių reikia gruntuoti specialiai tam pritaikytu gruntu, prastai įgeriantį tankų, standų, lygų pagrindą (monolitinį betoną) gruntuoti gruntu, pritaikytu tokiems paviršiams. Visus plieno elementus (staktas, instaliacijų vamzdžius, užtvarus ir pan.) saugoti nuo tiesioginio sąlyčio su gipsu dėl jo korozinio poveikio.

MIŠINIO PARUOŠIMAS / DARBO EIGA

Maišo turinį (30 kg) supilti į 16,2 l švaraus vandens ir lėtaeigiu maišytuvu, nepridedant jokių priedų, išmaišyti iki vientisos, be gumuliukų konsistencijos. Paruoštą mišinį tolygiai kloti ant sienos glaistytuvu ar plačia mente. Taip paklotą tinką paskirstyti H tipo lentjuoste. Šiek tiek sukietėjus tinkui, maždaug po 50 minučių, tinko paviršių išlyginti trapecine lentjuoste. Po maždaug 30 minučių tinką išlyginti (nubraukti) plačia mente, kuri laikoma statmenai sienos plokštumai. Prieš tinkui sukietėjant, po maždaug 20 minučių, tinko paviršių sudrėkinti vandeniu, nušveisti mente su kempine, kad jo paviršiuje susidarytų vadinamasis „pienelis“. Praėjus 20 minučių tinko paviršių išlyginti plačia mente, kuri slenkama lygiagrečiai su sienos plokštuma, kad įgautų galutinį lygumą. Jeigu šios operacijos metu nesusidaro pakankamai „pienelio“, tinką reikia papildomai sudrėkinti. Optimali tinko apdorojimo trukmė – apie 120 min. Nugludintą paviršių, ant kurio bus klijuojamos plytelės, palikti „pašiauštą“ – nereikia jo trinti kempine ir gludinti. Norint padengti storesniu gipso sluoksniu, tinką kloti sluoksniais, taikant metodą „drėgnas ant drėgno“. Maksimalus tinko sluoksnio storis – 30 mm. Mišinio sąnaudos – apie 0,9 kg / m2 / mm

NAUDOJAMI ĮRANKIAI

Lėtaeigis elektrinis maišytuvas, tinkavimo brauktuvės ir tašeliai, mentės, gulsčiukas, kempinė, mentelė, indas skiediniui.

DARBO LAIKAS

Paruoštą mišinį rekomenduojama sunaudoti per 120 min. Naudojami įrankiai ir indai turi būti švarūs, nes kitaip sutrumpės mišinio naudojimo laikas ir suprastės jo savybės.

DARBŲ ATLIKIMO SĄLYGOS

Darbus atlikti aplinkoje, kurioje temperatūra nuo +5 ºC iki +25 ºC. Nepilti jokių kitų medžiagų. Mišinį saugoti, kad pernelyg neperdžiūtų ir nesudrėktų. Kiekvienam ruošiniui naudoti švarius indus ir įrankius.

LAIKYMO SĄLYGOS / GALIOJIMO LAIKAS

Mišinį sandėliuoti sausose patalpose ant medinių padėklų, originaliose, nepažeistose pakuotėse. Saugoti, kad nesudrėktų pervežant ir laikant. Tinka naudoti 3 mėn. nuo pagaminimo datos.

PASTABOS

Techniniai duomenys ir informacija apie naudojimą nurodyti (20±2) °C temperatūros ir (65±5) % santykinės oro drėgmės sąlygomis. Kitomis sąlygomis naudojimo trukmė gali skirtis.

BENDRIEJI PATARIMAI

Darbus atlikti laikantis statybos darbų reikalavimų, atitinkamų darbo saugos normų ir taisyklių.

TECHNINIAI DUOMENYS

Sudėtis: gipsinio rišiklio, mineralinių priedų ir priemaišų mišinys
Piltinis tankis apie 0,9 kg / dm3
Tinkamas vandens kiekis apie 16,2 litro 30 kg sausojo mišinio
Rišimosi pradžia > 20 minučių
Sunaudoti per apie 30 minučių, sumaišius su vandeniu
Apdorojimo trukmė apie 120 minučių
Rišiklio kiekis perskaičiavus CaSO₄ ≥ 50 % svorio
Atsparumas gniuždymui ≥ 2 MPa
Atsparumas lenkimui ≥ 1 MPa
Sukibimas ≥ 0,3 MPa
Degumas A1 klasė
Išeiga apie 33 dm3 iš 30 kg
Sąnaudos apie 0,9 kg / m2 / mm