Šalčiui atsparus universalus klijavimo – armavimo mišinys, MITTO F230 (25 kg)

  • putų polistirenui ir akmens vatai
  • puikiai sukimba, elastingas
  • darbui artimoje 0 °C temperatūroje
  • po 6 val. atsparus šalčiui iki -8 °C
  • laidus vandens garams, mažai įgeriantis

Naudojimosi instrukcija MITTO F230

Eksploatacinių savybių deklaracija MITTO ESD F230

APRAŠYMAS

NAUDOJIMO SRITIS

Universalus klijavimo – armavimo mišinys šiltinimo sistemoms, pagamintas „Portland“ ir aliuminatinio cementų, mineralinių užpildų ir modifikuojančių priedų pagrindu. Sudėtyje yra specialių priedų, leidžiančių mišiniui neužšalti ir kietėti prie neigiamų temperatūrų. Labai elastingas ir gerai sukimba. Skirtas kietosioms termoizoliacinėms akmens vatos ir putų polistireno plokštėms klijuoti ant mūrinių, betoninių ir tinkuotų paviršių pastatų viduje ir išorėje, šilumos izoliavimo sistemų armavimo tinklelio įplukdymui. Gali būti naudojamas paviršių išlyginimui, dengiant iki 5 mm storio sluoksniu vienu darbų etapu, įvairių statybinių elementų klijavimui.

PAGRINDO PARUOŠIMAS

Prieš vykdant darbus būtina išmatuoti pagrindo temperatūrą ir įsitikinti, jog pagrindas neįšalęs, taip pat be rasos lašelių ar šerkšno, švarus, pakankamo tvirtumo, be skiriančiųjų priemonių ar palaidų medžiagų. Ištrupėjimai, neužpildytos siūlės, nelygumai užtaisomi. Ekstruzinio polistireno plokštės pašiaušiamos specialia tarka.

MIŠINIO PARUOŠIMAS / DARBO EIGA

25 kg maišas, po truputį beriant, yra įmaišomas į 6,25-6,75 litrus švaraus vandens, kol gaunama vientisa, be gumuliukų masė. Po 10 min. brinkimo skiedinys permaišomas ir turi būti sunaudotas per 3 valandas (esant +10 °C mišinio temperatūrai). Darbai atliekami, esant teigiamai oro ir pagrindo temperatūrai.

Klijuojant ant lygių pagrindų, lygia glaistyklės puse ant plokštės užtepamas plonas rišantysis sluoksnis. Ant jo dantyta 10×10 mm glaistyklės puse paskirstomas klijų mišinys. Esant didesniems pagrindo nelygumams, klijai iki 20 mm storio sluoksniu tepami visu plokštės perimetru 5-7 cm pločio juosta ir keliais delno dydžio plotais viduryje, po numatomomis smeigėmis. Klijų atvirasis laikas gali būti iki 15 min. Pradedama klijuoti nuo apačios. Į plokščių sandūras klijai neturi patekti. Smeigės tvirtinamos ne anksčiau kaip po 3 parų. Armavimui ant plokščių dengiamas paruoštas mišinys ir suvagojamas 8-12 mm dantukais. Armavimo tinklelis įplukdomas lygia glaistyklės puse. Padengtą paviršių džiūvimo laikotarpiu saugoti nuo kritulių. Klijavimo – armavimo skiedinio džiūvimo laikas, priklausomai nuo sluoksnio storio, esant +5° C oro temperatūrai ir 75 % santykinei oro drėgmei yra apie 3 paros. Esant nepalankioms oro sąlygoms (žemesnė temperatūra, didesnė santykinė oro drėgmė), skiedinio džiūvimo laikas pailgėja. Tolimesni fasado apdailos darbai galimi, skiediniui pilnai išdžiūvus.

SĄNAUDOS

klijavimui ~4,5 kg/m²,
armavimui ~5,0 kg/m².

LAIKYMO SĄLYGOS/ GALIOJIMO LAIKAS

Laikyti sausoje patalpoje, apsaugant nuo drėgmės. Pradėti naudoti maišai turi būti gerai užsandarinami.

Geriausias 6 mėn. nuo pagaminimo datos originalioje uždarytoje pakuotėje.