Gipsinis tinkas MITTO TG110 L, mašininis, 30 kg

Gipsinis mišinys su lengvaisiais priedais, skirtas tinkuoti visas vidaus patalpas su normaliu oro drėgniu, kuriose nuolat nesilaiko drėgmė ir nesikaupia vandens kondensatas, ir vienu sluoksniu tinkuoti gyvenamųjų pastatų virtuvių ir vonios kambarių sienas. Lengvas, išsiskiria labai gera išeiga. Šis gipsinis tinkas skirtas dirbti mašininiu būdu. Suformuoja labai gerą pagrindą keraminėms dangoms, dekoratyviniam tinkui, išlyginamajam glaistui, ant tokio pagrindo lengva dažyti ar klijuoti tapetus. Ypač tinkamas ir labai efektyvus, darbo laiko sąnaudų atžvilgiu, tinkuoti kokybiškai sumontuotas/sumūrytas lygias sienas, tinko tokiu atveju sunaudojama 20 % mažiau lyginant su tradiciniu gipsiniu tinku. Minimalus tinko sluoksnio storis – 8 mm, maksimalus tinko sluoksnio storis – 20 mm.

Naudojimosi instrukcija MITTO TG 110L

Eksploatacinių savybių deklaracija MITTO TG110L

APRAŠYMAS

PAGRINDO RŪŠIS

Tinkamas naudoti ant plytų, keraminių tuščiavidurių plytų, silikatinių plytų, akytojo betono blokelių mūro, surenkamųjų gelžbetonio elementų pagrindo ir ant senų nesudūlėjusių cemento / kalkių tinko paviršių.

PAGRINDO PARUOŠIMAS

Pagrindas turi būti sausas, švarus ir tvirtas, be dulkių ir riebių dėmių, neįšalęs. Vietas, kur gali susidaryti įtrūkių, pvz., įvairių konstrukcinių medžiagų sandūras, statybinių angų kampus ir pan., sutvirtinti stiklo pluošto armavimo tinklu su 8 x 8 arba 10 x 10 mm akutėmis, kuris įleidžiamas į gipso tinką. Būtina nuvalyti atplaišas ir dulkes, didesnius pagrindo nelygumus palyginti, patikrinti paviršiaus įgeriamumą. Gerai įgeriantį paviršių reikia gruntuoti specialiai tam pritaikytu gruntu, prastai įgeriantį tankų, standų, lygų pagrindą (monolitinį betoną) gruntuoti gruntu, pritaikytu tokiems paviršiams. Visus plieno elementus (staktas, instaliacijų vamzdžius, užtvarus ir pan.) saugoti nuo tiesioginio sąlyčio su gipsu dėl jo korozinio poveikio.

MIŠINIO PARUOŠIMAS / DARBO EIGA

Darbui tinkamą skiedinio konsistenciją nustatyti reguliuojant į tinkavimo mašiną tiekiamą vandens kiekį. Tinką tolygiai kloti ant paruošto paviršiaus, paskirstyti H tipo lentjuoste. Šiek tiek sukietėjus tinkui, maždaug po 100 minučių, tinko paviršių išlyginti trapecine lentjuoste. Po maždaug 60 minučių tinką išlyginti (nubraukti) plačia mente, kuri laikoma statmenai sienos plokštumai. Prieš tinkui sukietėjant, po maždaug 30 minučių, tinko paviršių sudrėkinti vandeniu, nušveisti mente su kempine, kad jo paviršiuje susidarytų vadinamasis „pienelis“. Praėjus dar 30 minučių tinko paviršių išlyginti plačia mente, kad įgautų galutinį lygumą. Jeigu šios operacijos metu nesusidaro pakankamai „pienelio“, tinką reikia papildomai sudrėkinti. Optimali tinko apdorojimo trukmė – apie 220 min. Paviršius, ant kurių bus klijuojamos plytelės, palikti „pašiauštus“ – nereikia jų trinti kempine ir gludinti. Norint padengti storesniu gipso sluoksniu, tinką kloti sluoksniais, taikant metodą „drėgnas ant drėgno“. Tinką būtina visiškai baigti per vieną darbo ciklą, tą pačią dieną. Kitą tinko sluoksnį reikia kloti tą pačią dieną praėjus 2 val. po pirmojo sluoksnio susirišimo. Mišinio sąnaudos – apie 0,8 kg / m2 / mm.

ĮRANKIAI

Lėtaeigis elektrinis maišytuvas, tinkavimo brauktuvės ir lentjuostės, mentė, gulsčiukas, kempinė, plati mentė, indas skiediniui.

DARBŲ ATLIKIMO SĄLYGOS

Darbus atlikti aplinkoje, kurioje temperatūra nuo +5 °C iki +25 °C. Nepilti jokių kitų medžiagų. Mišinį saugoti, kad pernelyg neperdžiūtų ir nesudrėktų. Kiekvienam ruošiniui naudoti švarius indus ir įrankius.

TECHNINIAI DUOMENYS

SUDĖTIS GIPSINIO RIŠIKLIO, MINERALINIŲ PRIEDŲ IR PRIEMAIŠŲ MIŠINYS
Piltinis tankis apie 0,9 kg / dm3
Rišimosi pradžia > 50 min.
Pertraukos pumpuojant šviežią tinką trukmė iki 20 min
Apdorojimo trukmė apie 220 min.
Rišiklio kiekis perskaičiavus CaSO4 ≥ 50 % svorio
Atsparumas gniuždymui ≥ 2 MPa
Atsparumas lenkimui ≥ 1 MPa
Sukibimas ≥ 0,3 MPa
Šilumos laidumo koeficientas, λ ≤ 0,25 W (m × k)
Degumas A1 klasė
Išeiga 39 dm3 iš 30 kg / apie 1,3 dm3 iš 1 kg
Sąnaudos 0,8 kg / m2 / mm

LAIKYMO SĄLYGOS / GALIOJIMAS

Mišinį sandėliuoti sausose patalpose ant medinių padėklų, originaliose, nepažeistose pakuotėse. Saugoti, kad nesudrėktų pervežant ir laikant. Tinka naudoti 3 mėn. nuo pagaminimo datos.

PASTABOS

Techniniai duomenys ir informacija apie naudojimą nurodyti (20±2) °C temperatūros ir (65±5) % santykinės oro drėgmės sąlygomis. Kitomis sąlygomis naudojimo trukmė gali skirtis. Būtina naudoti atitinkamas akių, kvėpavimo takų ir odos apsaugos priemones. Sumaišius su vandeniu, pasireiškia šarminė reakcija. Patekus į akis, nedelsiant gausiai plauti vandeniu ir kreiptis į gydytoją. Saugoti nuo vaikų. Šviežius nešvarumus valyti vandeniu. Gamintojas neatsako už žalą, padarytą netinkamai ar ne pagal paskirtį naudojant produktą.